Boraks
Skuteczność: 
0
Brak ocen
Efekty uboczne: 
0
Brak ocen

Boraks jest minerałem występującym w przyrodzie jest często używany jako naturalny środek czyszczący, stosowany jest on również do odstraszania insektów, jako środek na chwasty, czy też do usuwania rdzy
Jednak może on również pomóc w przypadku wielu dolegliwości takich jak artretyzm, osteoporoza, zapalenie stawów, bezsenność czy bezpłodność. Łagodzi stany zapalne, wzmacnia kości i zęby, reguluje gospodarkę hormonalną, pomoże w walce z grzybicą, korzyści jest wiele i nie sposób je wszystkie wymienić.

Boraks jest źródłem boru, cennego pierwiastka, który pełni ważną rolę w przyswajaniu wapnia w organizmie człowieka, a co za tym idzie pomaga w odbudowie układu kostno szkieletowego.

Dawkowanie

Sposób 1
mężczyźni: 1/4 łyżeczki boraksu rozpuszczamy w 1 litrze wody
kobiety: 1/8 łyżeczki boraksu rozpuszczamy w 1 litrze wody
Pijemy powoli przez cały dzień.

Sposób 2
W 1 litrze wody rozpuszczamy 1 łyżeczkę boraksu, powstaje stężony roztwór, który przechowujemy najlepiej w lodówce. Następnie do szklanki wody dodajemy 1 łyżeczkę roztworu i pijemy 2-3 razy dziennie. (autorem tego sposobu jest Walter Last)

Sposób 3
Potrzebować będziemy młynek do kawy.
Odważamy 100gr cukru oraz 3gr boraksu. Dobrze mieszamy obydwa składniki, a następnie mielimy w młynku. Spożywamy 1 łyżeczkę dziennie powstałego proszku.

Boraks stosujemy 5 dni w tygodniu, po około miesiącu powinniśmy zauważyć jego pozytywne działanie.

W przypadku jakichkolwiek skutków ubocznych czy złego samopoczucia, należy przerwać kurację, do czasu ustąpienia problemu, a następnie wznowić spożycie boraksu stosując mniejszą dawkę.

Przy tej kuracji wskazana jest dodatkowo suplementacja witaminą D3 oraz magnezem.

Tagi: