Oliwa z oliwek
Skuteczność: 
0
Brak ocen
Efekty uboczne: 
0
Brak ocen

Czyszczenie uszu patyczkami zdecydowanie nie jest polecane, owszem patyczkami czyścimy małżowinę uszną, ale nie powinniśmy nimi czyścić kanału słuchowego.
Robiąc to narażamy wnętrze ucha na uszkodzenia, co może prowadzić do rozwinięcia się zapalenia przewodu słuchowego, a ból jaki temu towarzyszy nie jest przyjemny.

Co ciekawe, nawet sami lekarze do czyszczenia uszu polecają stosowanie oliwy z oliwek, szczególnie u dzieci, które są najbardziej narażone na infekcje ucha.

Oliwa z oliwek ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze, tak więc nie tylko oczyści kanał słuchowy z woskowiny, ale dodatkowo pomoże wyleczyć bolące ucho.

Co zrobić, aby wyleczyć ból ucha tym prostym domowym sposobem?

Potrzebujemy oliwy z oliwek, lekko ją podgrzewamy na przykład w ciepłej wodzie, a następnie do ucha wpuszczamy 3-4 krople, najlepiej zrobić to wieczorem tuż przed spaniem, bo woskowina wypada najłatwiej z ucha kiedy leżymy. Ból powinien ustąpić po kilku minutach, proces powtarzamy przez 3-4 dni, aż do wyleczenia.

Ciepła oliwa rozpuszcza woskowinę, oczyszcza przewód słuchowy, pomaga wydostać się wodzie jeśli takowa znalazła się w uchu i tym samym pomaga pozbyć się infekcji.

Dobrym nawykiem jest wpuszczenie kilku kropel oliwy do uszu po kąpieli w basenie, szczególnie w okresie zimowym, uchroni nas przed bólem ucha.