Naczyniaki rubinowe
Skuteczność: 
0
Brak ocen
Efekty uboczne: 
0
Brak ocen

Jasno czerwone kropki na skórze to naczyniaki starcze (rubinowe), lekarze uznają, że nie są one zagrożeniem dla zdrowia i nie mają żadnej relacji z tkankami nowotworowymi, a są jedynie problemem estetycznym.

Tak naprawdę lekarze nie znają przyczyny ich powstawania, najczęściej wymieniane powody to czynnik genetyczny, hormonalny, nadmierna ekspozycja na słońce, zażywanie niektórych leków oraz nadużywanie alkoholu. Leczenie jest wyłącznie objawowe, lekarze przepisują maści lub usuwając je na przykład laserowo.

Badania naukowe, które znajdują się tutaj dowodzą natomiast silnej korelacji pomiędzy zatruciem bromem oraz powstawaniem tych drobnych naczyniaków.

Brom, który może znajdować się w pieczywie, warzywach, nowych meblach, dywanach, ubraniach, urządzeniach elektronicznych, zabawkach czy kosmetykach, blokuje wchłanianie jodu w organizmie.

Tak więc najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się naczyniaków starczych jest detoksykacja organizmu, a konkretnie suplementacja płynem Lugola, który to oczyszcza organizm z bromu. Pamiętajmy jednak, że nieprawidłowa suplementacja może zrobić więcej szkody niż pożytku.

Jeśli chcemy przyspieszyć proces, to również możemy samodzielnie "wypalić" naczyniaki starcze rozgrzaną szpilką lub małym gwoździkiem. Rozgrzewamy do czerwoności łebek od szpilki i szybko dotykamy naczyniaka, jest to tylko puknięcie, łebek nie powinien być czerwony w momencie kontaktu ze skórą. Ból możemy porównać do ugryzienia komara, a po kilku dniach powinniśmy zauważyć, że czerwony naczyniak znika.

Źródło
O płynie Lugola - eng.

Sposób na: