Wydalanie z organizmu metali ciężkich oraz toksyn - olej rycynowy
Skuteczność: 
0
Brak ocen
Efekty uboczne: 
0
Brak ocen

Olej rycynowy jest jak, każdy inny olej, rozkładany przez żółć i sekret trzustki na kwasy tłuszczowe, tutaj kwas rycynolowy i glicerynę, ale kwas rycynolowy aktywuje w odróżnieniu od innych kwasów tłuszczowych, pasywne histaminy jelita cienkiego. Efektem jest całkowite wypróżnienie zawartości jelit i przerwania cyklu enterohepatycznego. Dodatkowo zdarza się w 60%, że aktywowane histaminy wywołują prostaglaninsynteze E2 (PGE2), co wykorzystywane jest w "koktajlu" wywołującym bóle porodowe. Jest to zaskakujący i dodatkowy "turbo efekt".
Z pewnością pozbywanie się toksyn, pozostałości po lekarstwach i metali ciężkich z organizmu za pomocą oleju rycynowego nie należny do przyjemności. Jest to jednak metoda która w korzystnym czasie prowadzi do celu.

Można łatwo stwierdzić w jakim stopniu nasz organizm jest zatruty.
1. Im więcej toksyn trafia wraz z żółcią z wątroby do jelit, tym intensywniej i dłużej trwa wydalanie ich. U osoby wolnej od toksyn i trucizn wydalanie za pomocą oleju rycynowego jest krótkie i bez żadnych dolegliwości np.skurczów brzucha - osoba mająca dużo toksyn i metali ciężkich w organizmie, będzie przechodziła wydalanie ich za pomocą oleju rycynowego intensywnie i długo.
2. Kiedy normalna zawartość jelit zostanie wydalona za pomocą oleju rycynowego, następuje wydalanie już tylko zółci. Tu jest ważne aby zwrócić uwagę na kolor i zapach:

jeśli żółć jest prawie bez koloru i bez zapachu, nie zostały wydalone żadne toksyny
jeśli żółć ma ciemny kolor albo jest nawet czarna i cuchnie siarka, zostały wydalone toksyny i trucizny

3. Na końcu należny zwrócić uwagę na reakcje alergiczna w okolicach odbytu tzw. pupa pawiana. Nie ma reakcji alergicznej, nie było albo było mało toksyn . Silna reakcja alergiczna (pupa pawiana) - silne wydalenie toksyn. Trzeba dodać, że pierwsze próby wydalania metali i toksyn z organizmu za pomocą oleju rycynowego, mogą nie przynieść żadnych lub minimalne reakcje. Jednakże późniejsze próby będą przynosić coraz silniejsze reakcje. Mechanizm wydalania toksyn potrzebuje często czasu i wielokrotnych podejść.

Jest to najprostsza i najskuteczniejsza metoda pozbywania się z organizmu nie tylko metali ciężkich, ale również innych toksyn, chemii z medykamentów i jedzenia. Metoda ta prowadzi nie tylko do optymalnego wydalania trucizn z wątroby i śledziony ale po czasie zdumiewająco z rdzenia kręgowego i mózgu.

Sposób jest prosty ale należy dobrze wymieszać olej rycynowy z sokiem (tzw. emulgacja) . Poprzez emulgację następuje zwielokrotnienie objętości tego oleju, przez co dochodzi do maksymalnego wykorzystania całej dozy zażytego oleju rycynowego i rozszczepienia na kwas rycynolowy i glicerynę.

Rano na pusty żołądek (ważne):

- 30-60 ml oleju rycynowego (łyżeczka to 5 ml, łyżka stołowa to 15 ml)
- 190 ml świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego lub grapefruitowego (najlepiej zimnego)

Wlać do pojemnika z zakrętką olej, sok i 5 min intensywnie wstrząsać. Bądź wlać do wysokiego naczynia i elektrycznym przyrządem miksować przez 1 min. Ważne aby rozbić olej rycynowy na jak najmniejsze kropelki aby organizm rozłożył całą jego dozę na kwas tłuszczowy i glicerynę. Dobra emulgacja (wstrzasanie przez 5 min. lub miksowanie 1 min) zagwarantuje, że olej nie przeleci przez nasze jelita niewykorzystany i wydalimy go. Źle zemulgowany olej rycynowy zanieczyści naszą toaletę brzydkim tłustym filmem trudnym do usunięcia. Czynność emulgacji oleju rycynowego jest niezmiernie ważna dla sukcesu tej metody.

- szybko wypić
- po 15-30 minutach zacznij pić małymi łyczkami gorącą wodę, około 3-4 szklanki z 10-15 minutowymi przerwami
- po 2-3 wypróżnieniach nie pij więcej wody
- do końca dnia jedz tylko lekko strawne jedzenie

Dawka maksymalna dla dzieci to 1 ml oleju rycynowego na 1 kg wagi ciała. Dawka 60 ml to dawka maksymalna dla dorosłej osoby. Zaczynać trzeba od 30 ml. Później stopniowo 40, 50 i ewentualnie 60 ml w zależności od reakcji. Ruchy jelit można zatrzymać wypijając szklankę jogurtu lub maślanki. Zażywamy olej nie częściej niż raz w tygodniu. Zaleca się raz w miesiącu.

Jeść można po około dwóch godzinach. Od godziny do sześciu godzin nastąpi pierwsze wypróżnienie.

Przeciwwskazania do stosowania w/w metody to zażywanie leków antyhistaminowych np. Allertec, Zyrtec, Loratadyna, Loratadinum, Aviomarin, Hydroxyzinum oraz nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby lub trzustki.

Komentarze

Pytanie's picture

Czy ma znaczenie rodzaj soku, tzn. świeżo wyciskany, czy z kartonu?

naturoholik's picture

Soki z kartonu to w brew pozorom nie samo zdrowie, dlatego jeśli sok to tylko świeżo wyciskany. Ja wyciskam grejpfruty ręcznie na wyciskarce do cytryny. Dodałem do wpisu, dziękuję.

Gość's picture

A czy pasożyty też wtedy wyjdą?

naturoholik's picture

Olej rycynowy działa jak środek przeczyszczający, więc żeby na pasożyty działało trzeba coś dodać np. koniak. Na czczo pijemy 50g koniaku i tyle samo oleju rycynowego, alkohol powoduje, że robaki odczepiają się od naszego organizmu, a olej je "wymiata", pije się taki koktajl przez 3 dni.